Названо на честь


960.jpg
Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка

Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка
Думка створити в Черкасах громадську бібліотеку виникла ще в 1896 році. Тоді ж був підготовлений і її статут. Однак, відкриттю бібліотеки всіляко перешкоджали деякі “гласні” тодішньої Черкаської думи. По звіту, який подала бібліотека в Черкаську міську думу в 1903 р., видно, що бібліотека нараховувала 383 назви книг і періодичних видань в 1628 томах.

З 2000 року Черкаська обласна універсальна бібліотека носить ім’я славетного земляка Тараса Шевченка. 

Сьогодні – це сучасний науково-інформаційний, провідний просвітницький, культурний, науково-методичний центр, дипозитарій краєзнавчої літератури Черкаського регіону, осередок доступу до бібліотечних та світових інформаційних ресурсів. Тут зберігається близько 2,340 тис. книг, періодичних видань, аудіовізуальних і образотворчих матеріалів, CD-Rom, нот, карт, описів винаходів до авторських свідоцтв і патентів та інших документів з усіх галузей знань тридцятьма п’ятьма мовами світу.

Послугами бібліотеки користується щорічно понад 43 тис. користувачів і 503 абоненти МБА, яким видається близько 1370 тис. документів, близько 4 тис. довідок та консультацій.

Адреса бібліотеки: 18000 м.Черкаси, вул.Байди Вишневецького, 8

e-mail:onb@icu.net.ua

Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка.

До перелiку