Листи Шевченка


Платон Федорович!

Сегодня просьба моя к вам такого содержания. Редактор журнала «Народное чтение», желая поместить в своем журнале краткую биографию Кондрата Михайловича и Федора Степановича, обратился ко мне как к лично их знающему. Я ничего не знаю. Да если бы и знал, то без їх волі нічого б не сказав. Спитайте ж ви їх, і як буде на се їх воля, то коротесенько напишіть мені одні тілько факти і пришліть брошуру о вашем заводе. На сей раз годі, ніколи, вибачайте. Кланяюся Татьяні Івановні і цілую ваших діточок.

Т. Шевченко

Чи получили ви «Кобзаря»? Недодрюкований екземпляр, може, я вам сам привезу. На звороті: Благородному Платону Федоровичу Семеренку.

Примiтки:

Подається за першодруком у виданні: Шевченко Т. Повне зібр. творів. – К., 1929. – Т. 3. – с. 181. Редактор журнала «Народное чтение»… – Оболонський Олександр Олександрович (1825 – 1877), родом із Гадяцького повіту Полтавської губернії, редактор і видавець петербурзького журналу «Народное чтение» (1848 – 1862), згодом земський діяч на Полтавщині. Можливо, повернувшись з України, Шевченко порадив вмістити в «Народном чтении» статтю про К. М. Яхненка та Ф. С. Симиренка, колишніх кріпаків, що стали визначними підприємцями та організаторами цукроварної справи, й звернувся до П. Ф. Симиренка з проханням подати біографічні дані про них. Однак П. Ф. Симиренко таких даних не надіслав, згадані біографії в «Народном чтении» не друкувалися. …пришліть брошуру о вашем заводе. – Можливо, йдеться про відбиток статті: А.В-к-в. Городищенский свеклосахарный завод потомственных почетных граждан К. М. Яхненка и Ф. С. Симиренка // Вестник промышленности. – 1858. – № 2. – С. 109 – 153; ця брошура також не була надіслана. Татьяна Івановна – Т. I. Симиренко. Недодрюкований екземпляр, може, я вам сам привезу. – Див. лист до П. Ф. Симиренка від 3 січня 1860 р. та примітку до нього. Здійснити цей намір Шевченкові не вдалося.

М. М. Павлюк

Подається за виданням: Шевченко Т.Г. Повне зібрання творів у 12-и томах. – К.: Наукова думка, 2003 р., т. 6, с. 194 (текст), с. 486 – 487 (примітки).

До перелiку