В сім'ї новій

 • 2 ЛЮТОГО В ХУДОЖНЬО-КОНЦЕРТНОМУ ЦЕНТРІ ІМ. И. КОЗЛОВСЬКОГО - КОНЦЕРТ «І НА ОНОВЛЕНІЙ ЗЕМЛІ...»

  2 ЛЮТОГО В ХУДОЖНЬО-КОНЦЕРТНОМУ ЦЕНТРІ ІМ. И. КОЗЛОВСЬКОГО - КОНЦЕРТ «І НА ОНОВЛЕНІЙ ЗЕМЛІ...» Часто буває, що разом з артистами співає весь зал? А в Художньо-концертному центрі ім.І.Козловського – камерному залі Національної оперети, де відбудеться концерт «І НА ОНОВЛЕНІЙ ЗЕМЛІ...» за творами Тараса Шевченка у музично-літературному проекті н. а. України Олександра Кравченко, таке буває майже кожен місяць.

  28.01.2016
 • Філателіст із Тернопільщини здобув срібло на виставці у Сингапурі

  Каталог “Тарас Шевченко у філателії” на 200 сторінок із сотнями марок та майже тисячею конвертів і листівок на “шевченківську” тематику представив на міжнародній філателістичній виставці мешканець Бережан Олександр Караневич. Цій роботі присудили друге місце.

  27.01.2016
 • В рамках програми "Українська книга" вийшло шість видань шрифтом Брайля.

  В рамках програми "Українська книга" вийшло шість видань шрифтом Брайля. На початку року фонди спеціалізованих бібліотек для людей з ослабленим зором поповнилися шістьма виданнями, що вийшли за підтримки Держкомтелерадіо в рамках бюджетної програми "Українська книга".

  21.01.2016
 • «Тарасова стежка» отримала туристичний QR-код в рамках проекту «Символи Запоріжжя» ®

  13 січня на території Національного заповідника «Хортиця» громадська організація «Запорізький вектор» встановила 12-й туристичний QR-код біля пам'ятки «Тарасова Стежка». - «Тарасова стежка» - це не просто черговий туристичний об'єкт, який символізує одну з найяскравіших сторінок історії острова, яка пов'язана з перебуванням в Запоріжжі Тараса Шевченка, - розповів Олександр Коваленко, керівник проекту «Символи Запоріжжя».

  14.01.2016
 • Колекції Шевченкіани у Волинському краєзнавчому музеї поповнив «Кобзар» для українських воїнів

  Книжечка кишенькового формату віддрукована Інститутом літератури імені Тараса Шевченка НАН України, Малої академії наук України, Всеукраїнською асоціацією музеїв при підтримці парафіян Церкви святого апостола Андрія Первозванного (Блумінгдейл, штат Іллінойс, США) у київському видавництві «Інформаційні системи» в 2015 році тиражем 1000 примірників.

  06.01.2016
 • Оновлення на сайті

  На сайті відбулися оновлення. В розділі "Кобзар" опубліковані "Листи Шевченка", написані у період з 1847 по 1861 рік. В розділі "Пам'ятники" розміщені нові фотографії з місць їх  встановлення.

  21.12.2015
 • Місто Онтаріо визнає двохсотріччя тараса Шевченка

  TIMMINS, Ontario – The Ontario town of Timmins this year recognized its Ukrainian pioneers, as well as the bard of Ukraine with the rededication of Kobzar Park and the unveiling of a new statue to Taras Shevchenko.

  18.12.2015
 • Відбувся дитячий літературно-музичний конкурс «А хтось же вас народжував, слова ...»

  15 грудня 2015 року український науково-педагогічна спілка «Берегиня» за підтримки Посольства України в Республіці Білорусь, Консульства України в Бресті організували дитячий літературно-музичний конкурс «А хтось же вас народжував, слова ...».

  17.12.2015
 • "Чорнобильська молитва" Алексієвич вийде українською в перекладі Забужко.

  Роман нобелівського лауреата Світлани Алексієвич "Чорнобильська молитва: хроніки майбутнього" вийде в перекладі Оксани Забужко. Про це повідомляє видавництво "Комора".


  14.12.2015
 • 1,300 нащадкiв великого кобзаря України живуть по всьому світу.

  Three years ago Taras Shevchenko’s great-great-grandson Mykola Lysenko presented the first edition of his book The Roots of the Shevchenko Clan. Recently its reprint was brought out by Apriori Publishers. It includes a family tree and reminiscences about the Kobzar.

  07.12.2015
 • В музеї історії Дніпродзержинська виставку «Від земного до небесного» відкривали альпіністи.

  Сьогодні в музеї історії Дніпродзержинська відкрилася виставка «Від земного до небесного» (сходження на пік Шевченка), яка працюватиме до 25 грудня.На виставці представлені особисті фотографії і особисті речі альпіністів, які піднімалися на пік Шевченка (з фондів Національного музею Тараса Шевченка).

  07.12.2015
 • «Заповіту» Шевченко 170 рокiв

  Духовні заповіді прийдешнім поколінням відомий всьому світу Кобзар дав у своїй багатогранній творчості - віршах, прозових творах, живописних полотнах, щоденникових записах. І самий знаковий у цьому сенсі його знаменитий вірш "Заповіт". Цієї поезії нині виповнюється 170 років.

  23.11.2015
 • Стали відомі претенденти на Шевченківську премію 2016 року

  Автори 60 творчих робіт можуть стати лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка. Саме стільки заявок прийняв відповідний комітет до участі у першому конкурсному турі. Імена кандидатів офіційно оголосять після підписання відповідного указу президентом.

  13.11.2015
 • «Кобзар» пішов з молотка за 11 мільйонів рублів

  Аукціонний дім «Літфонд» провів аукціон, який представляє приватне зібрання рідкісних російських книг XVII — початку XX століття. Колекція, яка була виставлена на продаж – унікальна. Як визнають експерти, окремі екземпляри представляють історичну, музейну рідкість.

  13.11.2015
 • Зібрання рідкісних російських книг буде представлено на аукціоні «Літфонду»

  12 листопада у Фарфоровому залі ресторану «Турандот» аукціонний дім «Літфонд» проведе унікальний аукціон, який представляє приватне зібрання рідкісних російських книг XVII-початку XX ст. ст. Частина виручених коштів буде перерахована в Фонд святителя Василія Великого на освітні програми. На торги буде виставлено більше трьохсот лотів. Їхня оцінна вартість в цілому становить понад 30 мільйонів рублів.

  12.11.2015
 • У Рівному майстри створили шедевр – повністю вишитий «Кобзар»

  Майстрині з міста Рівного Олена Медведєва і Ганна Тимошок вишили «Кобзар» Тараса Шевченка. Вони взяли за основу перше його видання 1840 року.Про це йдеться на сторінці «Этнохаты» у Facebook.

  11.11.2015
 • У музеї Тараса Шевченка оселяться улюблені жінки поета.

  У Музеї Тараса Шевченка В Києві будуть проводити театралізовані екскурсії за участю акторів, музикантів і танцюристів. Зараз відвідувачам пропонують дві незвичайні екскурсії: «Оживаючі малюнки» та «Музи Тараса Шевченка». В рамках програми «Оживаючі малюнки» про картинах видатного поета і художника розкажуть люди, одягнені в стилі персонажів його робіт. А нічна екскурсія «Музи Тараса Шевченка» у театральній формі розповість про жінок, які надихали його, серед яких: Оксана Коваленко, княжна Варвара Рєпніна, Ганна Закревська, княгиня Кейкуатова, Катерина Піунова і Марія Максимович.

  11.11.2015
 • До Львова на конференцію кобзарів-бандуристів приїде праправнук Тараса Шевченка

  9-10 листопада у Львові відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Кобзарство ХХ століття: його творці і хранителі», присвячена пам'яті кобзарів-бандуристів ХХ століття. Учасниками конференції є науковці-дослідники з багатьох міст України.

  06.11.2015
 • У Ризі відкрили пам’ятник Шевченку

  У п’ятницю, 6 листопада, в парку Кронвальда у Ризі, неподалік від Посольства України в Латвії, відкрили пам’ятник видатному українському поетові Тарасу Шевченку, передає “Радіо Свобода“. У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь прем’єр-міністри України та Латвії Арсеній Яценюк і Лаймдота Страуюма.

  06.11.2015
 • Презентація факсимільних видань Тараса Шевченка.

  До Дня української писемності і мови у літературній вітальні наукової бібліотеки УАБС відбулася презентація факсимільних видань Т. Шевченка і зустріч із заступником директора інституту літератури ім.Т.Шевченка НАН України С. А. Гальченко, який презентував факсимільні видання рукописів Тараса Шевченка "Альбом малюнків 1841-1843 років" і "Альбом малюнків 1845 року".

  03.11.2015