В сім'ї новій

 • В Оренбурзі починається міжнародний фестиваль «Шевченківський березень»

  Заходи присвячені річниці народження поета і письменника Тараса Шевченка. 9 березня о 15:00 в музеї історії Оренбурга відбудеться урочисте відкриття 40-го фестивалю «Шевченківський березень». Він присвячений 202-ої річниці з дня народження великого Кобзаря українського народу, художника і поета, класика світової літератури, який провів в солдатському засланні в Оренбуржжі і в Казахстані більше 10 років, Тараса Шевченка.

  06.03.2016
 • "І на оновленій землі врага не буде, супостата" - в музеї Івана Гончара відсвяткують річницю дня народження Шевченка

  "І на оновленій землі врага не буде, супостата" - в музеї Івана Гончара відсвяткують річницю дня народження Шевченка. 9 березня 2016 о 18:30 з нагоди святкування 202-річчя з дня народження Тараса Шевченка у Музеї Івана Гончара (Лаврська 29, Київ) відбудеться музично-літературний вечір "І на оновленій землі врага не буде, супостата ..."

  05.03.2016
 • До Шевченківським дням в Черкаській області відкриється виставка ілюстрацій до творів Кобзаря

  До Шевченківським дням в Черкаській області відкриється виставка ілюстрацій до творів Кобзаря. Вперше на батьківщині українського поета Тараса Шевченка в Черкаській області відкриється виставка унікальних ілюстрацій до творів Кобзаря українського художника Івана Їжакевича, передає з посиланням на прес-службу Мінкульту.

  04.03.2016
 • Жителям Дніпропетровщини розкажуть про Шевченка-художника

  У березні Дніпропетровщина разом з усією Україною відзначає річницю з дня народження Тараса Шевченка. З нагоди свята в Меморіальному будинку-музеї Яворницького розкажуть про особливу грані таланту майстра. Тут влаштують мультимедійні лекції про Шевченка-художника. Подивитися на Україну через призму її картин знаменитого сина запрошує управління культури, національностей та релігій ОДА.

  04.03.2016
 • НАЗВАНІ ЛАУРЕАТИ ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ

  НАЗВАНІ ЛАУРЕАТИ ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ У четвер, 3 березня, президент України Петро Порошенко вручив нагороди лауреатам Національної премії України імені Тараса Шевченка. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури.

  04.03.2016
 • Херсон відзначить День народження Тараса Шевченка

  Херсон відзначить День народження Тараса Шевченка Шевченків Херсоні пройдуть заходи, присвячені Дню народження Тараса Шевченка.

  04.03.2016
 • У Кіровограді збирають селфи з Тарасом Шевченком

  У Кіровограді збирають селфи з Тарасом Шевченком. Обласна бібліотека для дітей ім. Шевченка оголошує акцію "#Selfie_Shevchenko", участь у якому може взяти кожен. Про це пише "Перша електронна, передає кореспондент Depo.Кіровоград.

  03.03.2016
 • Дніпропетровськ буде відзначати 202-ю річницю з дня народження Тараса Шевченка конференціями, вікторинами, виставками і кіно.

  Запрошуємо на вечір кіно про Тараса Шевченка. Дніпропетровськ буде відзначати 202-ю річницю з дня народження Тараса Шевченка конференціями, вікторинами, виставками і кіно.

  03.03.2016
 • Нащадок Шевченка презентував історію цілого роду і понад сотню унікальних фото

  Нащадок Шевченка презентував історію цілого роду і понад сотню унікальних фото. Збірку наукових досліджень Шевченківського роду презентував нащадок великого Кобзаря Микола Лисенко. Зустріч дослідника зі студентською молоддю та міською інтелігенцією відбулась у юнацькій бібліотеці імені Симоненка. Це лише один із перших заходів в рамках Шевченківських березин, інформує ЧСН.

  02.03.2016
 • Президентська бібліотека представить унікальні книги про Тараса Шевченка

  Президентська бібліотека представить унікальні книги про Тараса Шевченка. В честь 202-річчя з дня народження Тараса Шевченка 9 березня в Петербурзі представляє колекцію унікальних книг про життя видатного поета і гуманіста, повідомляє прес-службі Президентської бібліотеки.

  02.03.2016
 • У музеї Бахмута пройде виставка лірики Тараса Шевченка

  Артемівський краєзнавчий музей запрошує жителів та гостей міста відвідати виставку «Не так серце любить ...», присвячену адресатам любовної лірики Т. Г. Шевченка.

  01.03.2016
 • В Оренбуржжі приходить Шевченківський березень

  9 березня о 15:00 в музеї історії Оренбурга (Набережна, 29) відбудеться урочисте відкриття 40-го «Шевченківського березня», присвяченого 202-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка – великого Кобзаря українського народу, художника і поета, класика світової літератури, який провів в солдатському засланні в Оренбуржжі і в Казахстані більше 10 років.

  26.02.2016
 • Слова Шевченка прозвучать в акустичній обробці.

  В інтернеті запустився конкурс "Ше.Пісня" на краще виконання пісні в акустиці на слова Шевченка. Участь у конкурсі може взяти будь-який виконавець, який покладе слова Тараса Шевченка на музику.

  23.02.2016
 • Іноземні посли складуть портрет-пазл Шевченка з уривків "Заповіту"

  16 березня у Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться міжнародна урочиста культурно-мистецька церемонія "Нас єднає Шевченкове слово", присвячена святкуванню 202-ї річниці з дня народження видатного Кобзаря Тараса Шевченка та 170-річчю написання "Заповіту".

  17.02.2016
 • Відомий 80-річний український актор "запустив новий проект в Facebook

  10 лютого в соцмережах стартує новий проект "Читанка" – про літературу. Тепер Шевченко і Сковороду можна буде не тільки почитати, але й послухати, включивши стильно записане відео на Youtube або Facebook.

  09.02.2016
 • Оновлення в розділі "Сайти про Шевченка"

  В розділі "Сайти про Шевченка" відбулося оновлення контенту.

  08.02.2016
 • Родич Шевченка залишив історії унікальні світлини черкащан

  Унікальні фотолистівки із зображеннями земляків Тараса Шевченка та місць, де народився й провів дитинство поет, залишив українцям художник і фотограф Григорій Петрович Шевченко (1868 – 1941 рр.) – внучатий небіж Кобзаря, інформує Рідна Черкащина.Фотограф зафіксував для історії яскраву плеяду видатних постатей, діячів культури, селян – земляків Тараса Шевченка, яким довелося його бачити, а також мальовничі українські краєвиди.

  06.02.2016
 • Оновлення порталу "Кобзар" На сайті відбулися оновлення розділів: "Філателія", "Нумізматика", "NETART". 05.02.2016
 • 2 ЛЮТОГО В ХУДОЖНЬО-КОНЦЕРТНОМУ ЦЕНТРІ ІМ. И. КОЗЛОВСЬКОГО - КОНЦЕРТ «І НА ОНОВЛЕНІЙ ЗЕМЛІ...»

  2 ЛЮТОГО В ХУДОЖНЬО-КОНЦЕРТНОМУ ЦЕНТРІ ІМ. И. КОЗЛОВСЬКОГО - КОНЦЕРТ «І НА ОНОВЛЕНІЙ ЗЕМЛІ...» Часто буває, що разом з артистами співає весь зал? А в Художньо-концертному центрі ім.І.Козловського – камерному залі Національної оперети, де відбудеться концерт «І НА ОНОВЛЕНІЙ ЗЕМЛІ...» за творами Тараса Шевченка у музично-літературному проекті н. а. України Олександра Кравченко, таке буває майже кожен місяць.

  28.01.2016
 • Філателіст із Тернопільщини здобув срібло на виставці у Сингапурі

  Каталог “Тарас Шевченко у філателії” на 200 сторінок із сотнями марок та майже тисячею конвертів і листівок на “шевченківську” тематику представив на міжнародній філателістичній виставці мешканець Бережан Олександр Караневич. Цій роботі присудили друге місце.

  27.01.2016